Dzień Kobiet

Dzień Kobiet to wyjątkowy czas, w tym szczególnym dniu przedstawiciele męskiej cześć internackiej społeczności zaprezentowali  genezę tego święta. Następnie chłopcy złożyli paniom i dziewczętom najserdeczniejsze życzenia oraz wręczyli symbolicznego kwiatka. Zaskoczenie było ogromne a radosne uśmiechy dziewcząt bezcenne.

Spotkanie poświęcone cyberprzemocy

W czwartek dnia 6 lutego 2020r. w świetlicy internackiej  z inicjatywy pana Wojciecha Rusiniaka  odbyło się spotkanie z pracownikami  Komendy Miejskiej  Policji w Suwałkach. Tematem spotkania  była cyberprzemoc i ogólnie pojęte bezpieczeństwo w sieci. Nasi goście scharakteryzowali zjawisko cyberprzemocy. Pani profilaktyk przedstawiła działania w Internecie, które mogą doprowadzić do naruszenia dóbr osobistych i wizerunku ludzi, a sprawców takich zachowań mogą narazić na odpowiedzialność prawną i karną. Następnie funkcjonariusze poinformowali jak postępować będąc świadkiem takiej formy przemocy oraz gdzie szukać pomocy, gdy staniemy się ofiarą agresji w sieci. Mieszkańcy internatu byli bardzo poruszeni tematyką spotkania. Zadawali wiele pytań oraz dzieli się własnymi doświadczeniami w wyżej wymienionej kwestii. Specjaliści starali się obrazowo, ilustrując przykładami, wyjaśnić wszelkie wątpliwości. Spotkanie wpłynęło na wzrost świadomości młodych ludzi w sferze poruszanych zagadnień oraz nauczyło refleksyjnie i odpowiedzialnie korzystać z Internetu.  

Walentynki

Dzień św. Walentego obchodziliśmy już  13 lutego 2020 r.  Od wczesnych godzin popołudniowych panował w naszym internacie  specyficzny nastrój –zaobserwować można było odświętny wystrój pomieszczeń z  dużą ilość czerwonych serduszek oraz inne ozdoby kojarzące się z miłością i zakochaniem. Młodzież przy pomocy wychowawcy Ludmiły Kosteckiej  zaplanowała  liczne zabawy i konkursy, które cieszyły się dużym uznaniem wśród mieszkańców internatu.  Zwieńczeniem dnia była dyskoteka, na której wspaniale bawili się nasi wychowankowie. Dobra zabawa, integracja oraz zdrowa rywalizacja tak można krótko podsumować tegoroczną imprezę walentynkową.

Turniej bilarda

Dnia 5 lutego 2020 roku, przedstawiciele Młodzieżowej Rady Internatu zorganizowali  turniej bilardowy. W zawodach wzięło udział 24  mieszkańców. Wszystkie pojedynki zostały rozegrane systemem pucharowym do dwóch zwycięstw w kategorii Open. Rozgrywki odbyły się w przyjacielskiej atmosferze z zachowaniem zasad fair play. W spotkaniach nie brakowało dramaturgii, zawodnicy popisywali się efektownymi uderzeniami walcząc do ostatniej billi.  Najlepszym zawodnikiem został Bartosz Mikielski. Drugie miejsce zajął Mirosław Jokajty. Ostatnie miejsce na podium przypadło Tomaszowi Danielewiczowi.