Pożegnanie maturzystów 2018/2019

„Nieuchronność omija, co chcemy ocalić. Wystarczy ciepłą iskrę pod sercem zapalić, by wyrosły w nas i trwały ulotne wrażenia – drogowskazy pamięci najmilsze wspomnienia.”

24.04.2019 r, nadszedł czas pożegnania kolejnych naszych wspaniałych absolwentów, którzy byli częścią naszej internackiej rodziny. Żegnaliśmy tegorocznych maturzystów oraz uczniów Zasadniczej Szkoły Zawodowej. Słowa skierowane do koleżanek

i kolegów kończących naszą Szkołę brzmiały następująco:

… wszystko ma swój początek i ma swój koniec, a każda chwila zanika tak szybko, że nawet gdybyśmy chcieli ją zatrzymać – przemija, zanim zdążymy ją powspominać. Pragniemy, abyście dzisiejszy dzień zapamiętali jako pierwsze zamknięte i pierwsze otwarte drzwi w Waszej księdze życia. Dlatego, że są rzeczy znane i nieznane, bliskie i dalekie, smutne i radosne. Po między tymi tajemniczymi i odkrytymi, znanymi i nieznanymi doznaniami są drzwi, które prowadzą ku nowemu. Życzymy Wam powodzenia!

Nie zabrakło upominków i wspólnego ostatniego biesiadowania przy poczęstunku słodkim, który zorganizowały młodsze koleżanki z kierunku gastronomicznego i przedstawiciele Młodzieżowej Rady Internatu. Na podstawie zgromadzonych fotografii wspominaliśmy z łezką w oku imprezy i spotkania, w których nasi absolwenci brali udział i obserwowaliśmy jak na przestrzeni paru lat zmieniali się. Nad właściwym przebiegiem spotkania czuwała Pani Marta Chmielewska.