Pożegnanie Maturzystów 

 i ucznia szkoły branżowej I stopnia 

 

„Tak niedawno żeśmy się spotkali, a już pożegnania nadszedł czas. Tyle żeśmy z sobą przebywali, a dziś już wspomnienia łączą nas. I choć w życiu przyjdą smutne chwile.

I choć przyjdą w życiu chwile złe, my wspominać was będziemy mile…” 

 

11 kwietnia 2024r. w Internacie przy Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. W. Witosa w Suwałkach odbyło się uroczyste pożegnanie uczniów klas maturalnych i ostatniej klasy szkoły branżowej I stopnia.  

   Z tej okazji, wychowawcy zorganizowali wycieczkę kolejką wąskotorową po Wigierskim Parku Narodowym i Puszczy Augustowskiej. Podróż przebiegała bardzo malowniczą trasą wzdłuż nadbrzeży jeziora Wigry. 

  Po przejażdżce kolejką, przedstawiciele Młodzieżowej Rady Internatu zaprosili kolegów  i koleżanki na tradycyjne ognisko z kiełbaskami, przy którym wspólnie odbyliśmy sentymentalną podróż w czasie, wspominając miłe i ciekawe wydarzenia z pobytu absolwentów w Internacie.  

Miłe popołudnie zakończyło przemówienie wygłoszone przez Przemysława Sznela, który w imieniu  młodszych mieszkańców, życzył starszym kolegom wszystkiego najlepszego w dalszym etapie ich dorosłego życia oraz połamania piór na maturze. Głos zabrała także Pani kierownik Marta Chmielewska, podziękowała wychowankom za to, że razem tworzyli  internatową rodzinę, a wychowawcy wręczyli pamiątkowe upominki.