JESIEŃ

                                          „Jesień”

Jesień to piękna pora roku. Obdarowuje nas dużą ilością materiałów, które członkinie koła kulturalno-dekoracyjnego, z opiekunkami Julią Bagan i Martą Danielczyk, wykorzystały we wrześniu i październiku do przygotowania jesiennych bukietów, gazetek tematycznych i okolicznościowych. Powstało wiele inspirujących prac. Jedna z nich przedstawia niezwykle ciekawą kompozycję jesienną, wykonaną z liści klonu, owoców i kwiatów. Druga praca to obraz zrobiony z kolorowych szyszek, z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Koło kulturalno-dekoracyjne ogłosiło również konkurs na najwyższą średnią w I i II półroczu. Udział w nim będą mogli wziąć wyłącznie uczniowie mieszkający w internacie. Pierwsze rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się już w styczniu. Kibicujemy wszystkim uczniom i życzymy wysokich średnich!

Pani Marta Danielczyk pierwszego października, razem z grupą młodzieży, wybrała się na spacer, by podziwiać uroki fascynującej pory roku, jaką jest jesień. Przechadzka miała również charakter edukacyjny. Młodzież doskonaliła umiejętność rozpoznawania rodzajów drzew (modrzewia, jodły, świerku, sosny, klonu, dębu). Następnie mieszkańcy internatu wspólnie zbierali liście klonu. Pod kierunkiem Pani Marty, zostały one wykorzystane do zrobienia różyczek, z których powstał piękny, jesienny bukiet.

Koło kulturalno-dekoracyjne pod kierunkiem Pani Marty Danielczyk i Pani Julii Bagan wykonało ujmującą gazetkę z okazji Dnia Chłopaka, który obchodzony jest 30 września. Dziewczęta z internatu z dużym zaangażowaniem podjęły się jej wykonania. Tablica ukazywała „idealnego chłopaka”, jego cechy i wygląd. Znalazły się na niej również serdeczne życzenia, płynące z głębi serca mieszkanek internatu. Wszystkim chłopcom i mężczyznom życzymy wszystkiego najlepszego! Samych sukcesów!

                                                                                                 Koło kulturalno-dekoracyjne