Październik rok szkolny 2019/2020

Spotkanie poświęcone Komisji Edukacji Narodowej

Dnia 7 października 2019 roku przedstawiciele Kółka Historyczno-Sportowego wraz z wychowawcami panem Wojciechem Pałejko i panem Wojciechem Rusiniakiem przygotowali spotkanie upamiętniające powstanie Komisji Edukacji Narodowej.W toku realizacji zajęć mieszkańcy poznali okoliczności powołania pierwszego ministerstwa oświaty publicznej w Polsce. Dowiedzieli się także jakie ono miało znaczenia dla zachowania polskości po utracie niepodległości. Na zakończenie uczestnicy rozwiązali multimedialną krzyżówkę podsumowującą poruszane zagadnienia.

Wybory samorządowe 2019/2020

Dnia 3 października 2019 roku w naszym internacie pod opieką wychowawcy pana Wojciecha Rusiniaka, odbyły się wybory do Młodzieżowej Rady Internatu. Zgłoszonych zostało sześć kandydatur. W drodze demokratycznych wyborów, przewodniczącym Młodzieżowej Rady Internatu został Piotr Kachnowski, zaś jego zastępcami – Kacper Kowalewski i Joanna Bronicka.  Następnie, w uroczystej atmosferze, nowemu przewodniczącemu został przekazany  symboliczny klucz do internatu. 

Rozgrywki w dwa ognie

         Dnia 1 października 2019 roku wychowawcy: pani Ludmiła Kostecka i pan Wojciech Pałejko zorganizowali internackie rozgrywki w dwa ognie. Inspiracją do przeprowadzenia zajęć była chęć promowania zdrowego stylu życia przy dobrej zabawie. Młodzież podzielona na dwa zespoły. Rywalizowano w duchu zasad fair play,  aktywnie spędzając wolny czas.

Wrzesień rok szkolny 2019/2020

Jesienne kwiaty z liści klonu

      W dniu 18.09.2019 r. odbyły się zajęcia Kółka Kulturalno-Dekoracyjnego. Młodzież,  pod kierunkiem wychowawcy pani J.Bagan, uczyła się wykonania jesiennych kwiatów z liści klonu. Celem zajęć było zaprojektowanie i wykonanie w obrazów z wykorzystaniem wcześniej zrobionych kwiatów. Młodzież, pracując w małych grupach wykonała trzy prace. Wychowankowie, a także goście internatu, mogą je podziwiać na korytarzu przed stołówką.

Gazetka pt. „Osiemdziesiąta rocznica wybuchu II wojny światowej”

Dnia 16 września 2019 roku młodzież zrzeszona w Kole Historyczno-Sportowym przygotowała gazetkę pt. „Osiemdziesiąta rocznica wybuchu II wojny światowej”. Celem jej było ukazanie wydarzeń historycznych, które miały miejsce we wrześniu 1939 roku. Ponadto, przedstawiciele kółka zaprezentowali film dokumentalny o tej samej tematyce.

Wyjście do muzeum M.Konopnickej

   W dniu 11 września 2019 roku grupa młodzieży z panią J. Bagan uczestniczyła w spotkaniu w  z cyklu poświęconego ludziom i wydarzeniom, które wpisały się w dzieje naszego miasta. O przygodach z archiwaliami opowiadał Tadeusz Radziwonowicz dyrektor Archiwum Państwowego w Suwałkach. Główne tematy spotkania to : Co to jest archiwum? Komu i po co jest potrzebne?  Co kryje w swoich zbiorach? Czy archiwum to tylko historia? Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem.

Zajęcia integracyjne

    We wtorek dnia 10 września 2019 roku młodzież internacka wzięła udział w zajęciach integracyjnych przygotowanych przez wychowawców, panią Agnieszkę Osińską i pana Wojciecha Pałejko. Celem spotkania było wzajemne poznanie i nawiązanie bliższych kontaktów pomiędzy wychowankami. Podczas zajęć młodzież brała udział w zabawach ułatwiających poznanie imion i zainteresowań rówieśników. Wykonywanie zadań wymagało zaangażowania i współpracy pomiędzy uczestnikami, tworząc miłą i przyjazną atmosferę.

Spotkanie na temat higieny osobistej

W dniach 9 i 11 września 2019 roku w naszym internacie wychowawcy przeprowadzili zajęcia w grupach chłopców i dziewcząt na temat  higieny osobistej. Celem spotkania było kształtowanie prawidłowych nawyków higienicznych oraz poczucia odpowiedzialności za czystość i schludny wygląd. Podczas spotkania wychowankowie nauczyli się w sposób właściwy korzystać z przyborów toaletowych i kosmetyków. Poznali sposoby pielęgnacji twarzy,  włosów, dłoni        i paznokci. Udoskonalili umiejętności mycia rąk, twarzy i zębów oraz  czesania włosów. Zajęcia odbyły się formie pogadanki oraz mini wykładu  z wykorzystaniem środków multimedialnych.